fbpx
Ühiskond & Kultuur

30% Ameerika keskkoolitüdrukutest kaalusid 2021. aastal enesetappu 

USA haiguste tõrje ja ennetamise keskuse (CDC – Centres for Disease Control and Prevention) andmetel kaalus 30% Ameerika keskkoolis käivatest tüdrukutest 2021. aastal tõsiselt enesetappu.  

Šokeerivalt kõrge näitaja ületab olulisel määral 2011. aastal läbi viidud küsitluse indikaatori, mis tuvastas, et suitsiidimõtteid esines 19% tüdrukutest. Muuhulgas väitsid 60% küsitletud neidudest, et nende püsivaks meelehoiakuks on “kurbus ja lootusetus”. Antud näitaja kasvas kümne aasta läbilõikes 60%.  

USA keskkoolis käivate poiste seas paralleelselt läbi viidud küsitluste kohaselt tunnistasid lootusetuse ja kurbuse alalist meeleseisundit 29% vastanutest. Antud marker näitab samuti kasvu 2011. aastaga võrrelduna, mil lootusetust ja kurbust tunnistas oma vaimseks baashoiakuks 21% noormeestest. Tõsiste suitsiidimõtete olemasolu tunnistas 14% küsitletud noormeestest.  

Wall Street Journali poolt kogutud andmetel võimendusid depressiooni ja suitsidaalsuse näitajad olulisel määral koroonasulgude tagajärjena, tabades eriti rängalt noori, kellel oli juba varasemalt vaimse tervisega probleeme.  

Uuringute kohaselt on eriliselt haavatavad ennast LGBTQ seksuaalvähemuste hulka arvanud noored, kellest enam kui pooled kogesid hiljuti vaimse tervise tõsiste häirete episoodi ning kelle hulgast 22% üritasid viimase aasta jooksul reaalselt enesetappu sooritada.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Seotud lood:  

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.