fbpx
Ühiskond & Kultuur

120 000 dollariline kunstiteos hävines, kuna kunstihuviline sõi taiese ära

Lõuna-Korea pealinnas Seoulis leidis hiljuti aset kurioosne intsident, kus kunstihuviline sõi ära kunstigalerii seinale eksponaadina välja pandud taiese.  

Täpsuse huvides olgu mainitud, et šedöövri näol oli tegemist seina külge isoleerpaelaga kinnitatud banaaniga, mis oli täiesti söödav. Pildirüüste autoriks oli korpulentne koolipoiss, kes tõi vandalismi õigustuseks asjaolu, et tal oli kõht väga tühi.  

Noh Huyn-soo otsustas potassiumiküllase loodusvilja ära nosida ning sai asjaga ühele poole enne, kui turvakaamera suutis roima fikseerida.  

Kunstitöö kandis nime “Koomik” ning selle autoriks olev Itaalia performance artist Maurizia Cattelan ei pahandanud oma loomingu hävinemise pärast vähimatki. Seda olevat varemgi juhtunud ning pealegi… Cattelan vahetab kiiresti rikneva kunstitöö nii või teisiti iga kahe päeva tagant välja. Cattelani teibitud banaani hindavad kunstispetsialistid 120 000 dollari vääriliseks.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.