Site icon Makroskoop

Ühendkuningriigi ülikoolid: soovida parimat kandidaati ametipositsioonile on “diskrimineeriv”

Rühm Ühendkuningriigi suuremaid ülikoole on andnud välja juhised, milles väidetakse, et avaldada arvamust, mille kohaselt peaks töökoha saama kõige kvalifitseeritum kandidaat, on keelatud, kuna tegemist olevat “diskrimineerimisega” vähem kvalifitseeritud kandidaatide suhtes.

Briti väljaanne The Telegraph teatab, et vähemalt viis kõrgemat haridusasutust, sealhulgas mainekad Glasgow’ ülikool ja Londoni Imperial College’i inseneriteaduskond, on lisanud koolituskursustele juhised, mille kohaselt oma arvamuse avaldamine kujutab endast “mikroagressiooni”.

Uued juhised kehtestati pärast kriitikat, et Läänemaailmas levinud poliitkorrektne nn “mitmekesisuse, võrdsuse ja kaasamise” (DEI – Diversity, Equality, Inclusion) poliitika loob olukorra, kus inimesed palgatakse tööle mitte sellepärast, et nad on sellele positsioonile kõige sobilikumad, vaid selleks, et täita kvoote, mis käsivad palgata teatud koguse inimesi ettekirjutatud rassist, soost või sotsiaalsest kihist.

Mainekad Glasgow’ ülikool ja Londoni Imperial College’i inseneriteaduskond, on lisanud koolituskursustele juhised, mille kohaselt oma arvamuse avaldamine kujutab endast “mikroagressiooni”.

Glasgow’ ülikool on avaldanud juhendi, milles märgitakse, et väited nagu “igaüks võib saada edukaks, kui ta teeb selle nimel piisavalt palju tööd” kujutavad endast samuti “mikroagressiooni”.

Ka Londoni Imperial College väidab, et lausumised nagu “meestel ja naistel on võrdsed võimalused edu saavutamiseks” või et “positiivne diskrimineerimine on rassistlik” on diskrimineerivad.

Newcastle’i ülikooli juhendis on seevastu öeldud, et olukorras, kus valgest rassist inimene väidab selliseid asju nagu ” politseinikud tapavad ka valgeid inimesi “, on samuti tegemist mikroagressiooniga.

Londoni Imperial College väidab, et lausumised nagu “meestel ja naistel on võrdsed võimalused edu saavutamiseks” või et “positiivne diskrimineerimine on rassistlik” on diskrimineerivad.

Briti ülikoolide virgunud kommunikatsiooni ja käitumisjuhised tõi avalikkuse ette Akadeemilise Vabaduse Komitee (Committee for Academic Freedom, CAF), mis on akadeemilise sõnavabaduse eestkostja saareriigis.

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:

Sa tead, et rahvas, kultuur või tsivilisatsioon on jõudnud oma täielikule kollapsile väga lähedale, hetkel, mil psühhopaatiliste kalduvustega persoonid on monopoliseerinud kõik ühiskondlikud võimupositsioonid ning omandanud võimu totaalsuse, mis lubab neil meelevaldselt karistada kõiki isikuid, kes nende luululise maailmapildiga kaasa ei lähe.

Sa tead, et rahvas, kultuur või tsivilisatsioon on jõudnud oma täielikule kollapsile väga lähedale, hetkel, mil psühhopaatiliste kalduvustega persoonid on monopoliseerinud kõik ühiskondlikud võimupositsioonid ning omandanud võimu totaalsuse, mis lubab neil meelevaldselt karistada kõiki isikuid, kes nende luululise maailmapildiga kaasa ei lähe.

Adrian Bachmann

Ühiskond, mis on jõudnud antud punkti, on sisenenud faasi, kus süsteem ründab viimaseid kaine mõistuse säilitanud inimesi, keda ootab kõige elementaarsemate tõdede või moraalsete põhimõtete välja lausumise eest karistus ning ühiskondliku põlu alla panek, kui need kaine mõistuse ja sõgeda ideoloogia kokkupõrkes esimest viimasele eelistavad.

Tegemist on kafkalikult luupainajaliku ühiskonnaga, mille käitavaks (ja samas ka paralüseerivaks) jõuks on vägivald, hirm ning irratsionaalne psühhoos, mis vallandub inimestes, kes ei oska enam olla, et kaitsta ennast repressioonide eest, mis võivad neid tabada mis tahes sõgeduse mittejärgimise eest.

See on punkt, kuhu tänaseks on jõudnud suurem osa Läänemaailmast ning ainuüksi fakt, et selle fakti välja lausumine täidab enamikes institutsioonides töötavaid inimesi hirmukrambiga, annab tunnistust sellest, et kõik need voorused, mille pinnalt Läänemaailm on ennast ülejäänud inimkonnast ülimuslikuks arvanud – sõna- ja mõttevabadus, objektivism, meritokraatia ja aristokratism – on tänaseks surnud, muutes tänased Lääneriigid iseenese eilse mina paroodiaks.

Kõik need voorused, mille pinnalt Läänemaailm on ennast ülejäänud inimkonnast ülimuslikuks arvanud – sõna- ja mõttevabadus, objektivism, meritokraatia ja aristokratism – on tänaseks surnud, muutes tänased Lääneriigid iseenese eilse mina paroodiaks.

Adrian Bachmann

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangalingiga:

Jaga sõpradega:
Exit mobile version