Site icon Makroskoop

Trumpi võit on ameeriklaste võit korrumpeerunud ideoloogilise eliidi üle

Foto: Maxim Elramsisy/Shutterstock.com

Audio leiate artikli lõpust

Paul Craig Roberts on Ameerika majandusteadlane, kes on pika karjääri jooksul hoidnud mitmeid mõjukaid positsioone Ameerika Ühendriikide poliitilise, majandusliku ning meediaeliidi absoluutses tipus. Roberts oli 1980-ndatel aastatel Ronald Reagani administratsiooni aserahandusminister ning teda peetakse “reaganomicsi” nime kandnud USA ülieduka majandusstrateegia üheks peamiseks autoriks.

Pärast teenistust Ühendriikide riigiaparaadis töötas Roberts USA mõjuvõimsaima majandusajalehe The Wall Street Journal toimetajana ning Washingtoni globaalset strateegiat kujundava mõttekoja Rahvusvaheliste ja Strateegiliste Uuringute Keskus (CSIS – Centre for Strategic and International Studies) teadurina. Robertsist on viimastel aastakümnetel saanud Ühendriikide  sise- ja välispoliitika üks mõjuvõimsamaid kriitikuid, kes väljendab vana kooli ameeriklase jõulise otsekohesusega seisukohti, mida Washingtoni establishmendile ei meeldi kuulda.

Järgnevas arutelus jagab USA endine aserahandusminister oma tavapäraselt otsekoheseid mõtteid Donald Trumpi presidendiks valimise sümboolsest ning ühiskondlik-poliitilisest tähendusest.

Eile ärgates virgusin ma uudise peale, et Donald Trump on valitud Ameerika Ühendriikide presidendiks. On ilmne, et Trumpi võit oli sedavõrd mäekõrgune, et demokraatlik partei ning selle käepikenduseks olev massimeedia ei söandanud valimisi võltsida, nagu seda tehti 2020. aastal. Trumpi võidu näol ei ole tegemist mitte üksnes kaotusega demokraatidele, vaid ka varjatud võimueliidile, mis kontrollib mõlemat USA suurparteid ning massimeediale, mille funktsiooniks on mudida masside teadvust uskuma narratiive, mis teenivad valitseva eliidi huvisid.

On ilmne, et Trumpi võit oli sedavõrd mäekõrgune, et demokraatlik partei ning selle käepikenduseks olev massimeedia ei söandanud valimisi võltsida, nagu seda tehti 2020. aastal.

Paul Craig Roberts

Muuhulgas kujutasid äsja lõppenud presidendivalimised endast võitu kõikidele ameeriklastele, kes armastavad oma riiki ning austavad jätkuvalt selle põhiseadust. Trumpi võit tähendab ausate ameeriklaste võitu vasakpoolsete pseudointellektuaalide ning korrumpeerunud õigusteadlaste üle, kes on töötanud innukalt selle nimel, et likvideerida Ühendriikide põhiseaduse neljas ja viies täiendus, mis on olnud jalus nende revolutsioonilise programmi edendamisel.

Ei ole võimalik salata, et Trumpi poolt üles näidatud tugevus ja meelekindlus on haruldased. Tema esimese presidentuuri ajal rünnati teda maruliselt kõikidest suundadest. Olles vaevu jõudnud ametisse astuda, fabritseeriti Hillary Clintoni, FBI ja CIA koostöös “Vene memo” (The Russian Dossier) nime kandev dokument, mis kätkes endas absurdset väljamõeldist, nagu oleks Trump tõusnud võimule, varastades “Vene sekkumise abil” valimised Hillary Clintonilt. Otsiti välja ka naised, kes esitasid süüdistused väärkohtlemisest, millele järgnesid kaks katset tagandada USA valitud president ametist.

Kogu terrorikampaania jooksul, mille eesmärgiks on olnud Trump hävitada, jäi mees endale kindlaks ning talle jäi lojaalseks ka rahvas, kes tema taha on koondunud.

Paul Craig Roberts

Poliitiline terror Trumpi suunal ei lõppenud ka tema ametist tagasi astudes. Käiku lasti kokku käkerdatud süüdistused salastatud dokumentide väärkasutamisest, millele lisati absurdsed väited, nagu oleks Trump mahitanud riigipööret. Poliitiliste repressiivagentidena tegutsevad prokurörid muutsid seadused relvaks ning esitasid ametlikud süüdistused, samas kui FBI käis puistamas Trumpi kodu. Riigiaparaadi kaaperdanud rühmituste programm Trump tasalülitada sai täieliku toe Ühendriikide meediakontsernidelt, mis kuhjasid häbitult vale vale otsa.

Kogu terrorikampaania jooksul, mille eesmärgiks on olnud Trump hävitada, jäi mees endale kindlaks ning talle jäi lojaalseks ka rahvas, kes tema taha on koondunud.

Eriliselt kõnekas on asjaolu, et Trump näib olevat võitnud praktiliselt kõikide Ameerika ühiskonnakihtide läbilõikes, olles põlatud peamiselt ülikoolides ajupestud valgete vasakpoolsete naiste seas, kes kujutavad endast Ameerika ühiskonna kõige tugevamini ideoloogiliselt indoktrineeritud segmenti.

Ameerikale on nüüd kingitud ainukordne võimalus uuestisünniks. Ent see osutub võimalikuks üksnes juhul kui Trump ei mängi käest talle kingitud ajaloolist võimalust, olles leebe oma vaenlaste suhtes, kelle sihikindlus teda hävitada ei ole vähimalgi määral raugenud.

Ameerikale on nüüd kingitud ainukordne võimalus uuestisünniks. Ent see osutub võimalikuks üksnes juhul kui Trump ei mängi käest talle kingitud ajaloolist võimalust, olles leebe oma vaenlaste suhtes, kelle sihikindlus teda hävitada ei ole vähimalgi määral raugenud.

Paul Craig Roberts

Oluline on mõista, et Demokraatide partei ei kujuta endast tänasel päeval enam poliitilist parteid, vaid ideoloogiliselt fanaatilist liikumist, mis tajub ennast revolutsioonilise jõuna ja millel on kavas oma eesmärgid täide viia vahendeid valimata. Seega sõltub küsimus sellest, kas võimalus Ameerika ümbersünniks realiseerub või jookseb luhta, tervenisti sellest, millisel määral õnnestub Trumpil vältida oma esimese ametiaja jooksul tehtud vigu.

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:

Mis saab aset leidma Donald Trumpi teisel valitsemisajal nii Ühendriikides, Ühendriikide mõjusfääri kuuluvates riikides kui globaalsel areenil tervikuna, on hetkel keeruline prognoosida, kuid selge on see, et Trumpi poliitilise agenda kehtestamise edukus saab sõltuma mehe võimest saavutada kontroll riigiaparaadi üle, mis tema esimese ametiaja jooksul kõiki uue presidendi status quo`d ohustavaid algatusi torpedeeris.

Trumpi esimese presidentuuri peamiseks eesmärgiks oli mäletatavasti valijatele antud lubadus “kuivendada mädasoo” (draining the swamp) ehk teisisõnu puhastada USA riigivõimu masinavärk selle kaaperdanud erihuvidest, mis on tänaseks monopoliseerinud praktiliselt kõik USA institutsioonid, et jõustada poliitikaid, mis on absoluutsele enamusele ameeriklastest kas vastumeelsed või täiesti vastuvõetamatud. Vastumeelsed või vastuvõetamatud vaatamata massimeedia ponnistustele masside seas eliidi poolt käiku lastud programmide toetuseks “ühismeelt toota”.

Trumpi esimese presidentuuri peamiseks eesmärgiks oli mäletatavasti valijatele antud lubadus “kuivendada mädasoo” (draining the swamp) ehk teisisõnu puhastada USA riigivõimu masinavärk selle kaaperdanud erihuvidest, mis on tänaseks monopoliseerinud praktiliselt kõik USA institutsioonid, et jõustada poliitikaid, mis on absoluutsele enamusele ameeriklastest kas vastumeelsed või täiesti vastuvõetamatud.

Adrian Bachmann

Muuta kõigest 4 aasta jooksul radikaalselt USA riigivõimu masinavärki aastakümnete pikkuse kaadripoliitika tagajärjena sisse programmeeritud agendasid (olgu selleks rohepööre, anormaalne pere- ja kultuuripoliitika või hegemoonilised sekkumised välismaailmas) võib osutuda ka riigivalitsemises tänaseks kogenumale Trumpile üle jõu käivaks ülesandeks.

Ent alustada kursimuutust, puhastades Ühendriikide riigiaparaadi võtmepositsioonid nomenklatuurist ning asendades ideoloogiliselt fanaatilised, kainemõistuslikkuse ja aususe minetanud aparatšikud USA riigiaparaadi toimimist tundvate, endistest “insideritest” tänaste dissidentidega on tõepoolest Trumpi võimuses.

Alustada kursimuutust, puhastades Ühendriikide riigiaparaadi võtmepositsioonid nomenklatuurist ning asendades ideoloogiliselt fanaatilised, kainemõistuslikkuse ja aususe minetanud aparatšikud USA riigiaparaadi toimimist tundvate, endistest “insideritest” tänaste dissidentidega on tõepoolest Trumpi võimuses.

Adrian Bachmann

Lähitulevik saab näitama, kas ja kuidas Trump “Ameerika taas uueks muutmise” programmi käima saab – see saab olema ettevõtmine, mille autentsust ja perspektiivikust saab juba mõne kuu pärast hinnata, vaadates, milliste persoonidega USA võimuvertikaali võtmepositsioonid seekord Trumpi poolt täidetakse.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil.

Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangalingiga:

https://makroskoop.ee/wp-content/uploads/2024/11/20241107-Trumpi-voit-on-ameeriklaste-voit-korrumpeerunud-ideoloogilise-eliidi-ule-AB-COM-GEOPOLIITIKA-MAAILMAVOIM-AUDIO.mp3

Esifoto: Maxim Elramsisy/Shutterstock.com

SEOTUD LOOD:

Jaga sõpradega:
Exit mobile version