Site icon Makroskoop

Kui palju sa teenid? Raha on suhetes peamine tüliküsimus

Tänapäeval kuulub üldiselt aktsepteeritava “tervisliku suhtekäitumise” juurde, et paljud nn millenniumi (sündinud 1981-1996) ja Z generatsiooni (sündinud 1997-2012) esindajad püüavad esmatutvuse käigus koheselt selgeks teha, kui palju raha nende potentsiaalsed kaaslased teenivad.

Antud tõdemus on osa Bloombergi kokkuvõttest Credit Karma poolt läbi viidud uuringust, mis tõi välja asjaolu, et suhetes olevad noored tülitsevad raha pärast rohkem kui ühelgi teisel teemal.

Umbes 33% küsitlusele vastanutest tunnistas, et nad on raha pärast suhte lõpetanud ning üle 40% tülitsevad oma sõnul rahaasjade pärast igakuiselt. Uue inimesega tutvudes uurivad 35% Z-põlvkonna ning 25% millenniumi põlvkonna esindajatest kaaslase töötausta, et hinnata, kui palju raha see teenib.

Suhetes olevad noored tülitsevad raha pärast rohkem kui ühelgi teisel teemal.

Raha kujuneb suhetes suuremaks tüliküsimuseks kui koos aja veetmine, majapidamistööd või intiimsus, öeldakse raportis, lisades, et rahaga on seotud mitmed “ohumärgid”, sealhulgas ootamine, et teine maksaks kõige eest, ning hooletu kulutamine.

Lõuna-Carolinas asuva finantsnõustamist pakkuva ettevõtte Wolff Financial asutaja Brittany Wolff selgitab, et raha üle vaidlemine ei ole tingimata halb ja võib viia selleni, et mõlemad osapooled on oma finantsolukorra ja tunnete osas läbipaistvamad. Ta ütleb, et paarid peaks korraldama regulaarse “rahakohtingu”, kus nad saavad koos maha istuda ja oma rahalistest eesmärkidest rääkida.

Uue inimesega tutvudes uurivad 35% Z-põlvkonna ning 25% millenniumi põlvkonna esindajatest kaaslase töötausta, et hinnata, kui palju raha see teenib.

Finantsplaneerimist pakkuva ettevõtte Fyooz Financial Planning asutajapartner Dan Slagle lisab omalt poolt, et kohting peaks toimuma “neutraalses kohas” ja annab nõu, et “Kohtingu lõbusaks muutmine võib aidata vestlusi kerge ja produktiivsena hoida.”

Indiana osariigis asuva varahooldusfirma BBK Wealth Management finantsnõustaja Brandon Gregg soovitab lisaks, et : “Rahaga seotud probleeme tuleb ikka ette – see on osa elust. Probleemide kerkides veenduge, et suhtlusliinid oleksid avatud. Sammude astumine üksteise väärtuste mõistmiseks ja regulaarne varajane suhtlemine vähendab raskusi.”

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Exit mobile version