Site icon Makroskoop

Google’i tehisintellekt: kommunism ei ole kuri, pedofiilia on OK, valge rass ei tohi oma saavutuste üle uhke olla

USA tarkvarafirma Google poolt välja töötatud tehisintellekti programm Gemini täidab käsklusi, reetes ultravasakpoolse agenda, mis õigustab perverssusi, diskrimineerib valge rassi esindajaid ning keeldub veriseid vasakradikaalseid ideoloogiaid moraalselt hukka mõistmast.

Google’i tehisintellekti programm Gemini tõmbas hiljuti enesele omajagu tähelepanu väitega, et kommunismi nimetamine kurjuseks on “kahjulik ja eksitav”.

USA IT hiiu poolt välja arendatud multimodaalne “suure keelemudeli” (large language model – LLM) programm võimaldab kasutajatel lasta tehisintellektil genereerida pilte, kasutades selleks tekstilisi käsklusi. Kuid Google’i vaimusünnitist kasutavad inimesed hakkasid õige pea märkama, et programm kustutas käskude täitmisel omaalgatuslikult peaaegu täielikult valged inimesed ajaloost ning et kogu programmil on absurdselt erapoolikud, täpsemini vasakradikaalsed tõlgendused maailmast.

Google’i vaimusünnitist kasutavad inimesed hakkasid õige pea märkama, et programm kustutas käskude täitmisel omaalgatuslikult peaaegu täielikult valged inimesed ajaloost.

Kui üks Gemini kasutaja palus programmil “genereerida pilt kommunismi (kurjuse) kohta”, keeldus arvutusmasin otsesõnu käsku täitmast.

Gemini programm väitis, et kommunism olevat olnud hoopiski “nüansirikas” ning et selle hindamine negatiivse objektiivi kaudu olevat üleüldse “eksitav ja kahjulik”.

Sellest tulenevalt tekib paratamatult küsimus, kas programm keeldub samamoodi hukka mõistmast ka natsistliku ideoloogia kurjust, hoolimata sellest, et antud totalitaarne süsteem tappis ajalooliselt arvuliselt oluliselt vähem inimesi kui kommunism, mis ainuüksi eelmisel sajandil nõudis vähemalt 100 miljonit inimelu.

Gemini programm väitis, et kommunism olevat olnud hoopiski “nüansirikas” ning et selle hindamine negatiivse objektiivi kaudu olevat üleüldse “eksitav ja kahjulik”.

Gemini näol on tegemist programmiga, mis keeldub muuhulgas näiteks tunnistamast, et pedofiilia on “vale” ning kirjeldab pedofiile kui “noorsoo vastu sugulist erutust tundvaid indiviide” (Minor attracted person – MAP), kelle nimetamine kurjaks olevat “kahjulik”.

Kui Gemini programmile anda käsklus, mis sedastab, et “ma olen uhke, et olen valge”, siis järgneb sellele pikk ja noomiv monoloog rassismi pahedest. Seevastu sisestades imemasinasse loosungi, et “ma olen uhke, et ma olen mustanahaline”, vastab Gemini entusiastlikult sootuks teise tonaalsusega ning deklareerib, et “see on fantastiline, et sa tunned uhkust oma musta päritolu üle”.

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:

Seda, et kommunism kui ideoloogia on nüansirikas, teadis siinkirjutaja juba varemalt. Asjaolu, et tegemist ei olevatki mis tahes kainemõistuslikult moraalses eetilises süsteemis loogiliselt ühe kurjuse manifestatsiooniga, tuli aga mõnetise üllatusena. Õigupoolest reedab eelnevas kirjeldatud uudislugu asjaolu, et “tehisintellektina” välja käidud imetehnoloogia ei ole lõppastmes midagi enamat kui programm, mis opereerib selle loonud isikute maailmapildi manifestatsioonina, andes väljundeid, mis on täpselt sama kainemõistuslikud või hullumeelsed kui selle loojad.

“Tehisintellektina” välja käidud imetehnoloogia ei ole lõppastmes midagi enamat kui programm, mis opereerib selle loonud isikute maailmapildi manifestatsioonina, andes väljundeid, mis on täpselt sama kainemõistuslikud või hullumeelsed kui selle loojad.

Adrian Bachmann

Oma süvaolemuses on igasugune tehnoloogia inimeses elava võimutahte manifestatsiooniks, mille abil vormida maailma tehnoloogia valdaja maailmapildile vastavaks – olgu see maailmapilt siis üllas ja hüveline, ebaõiglane ja valelik või sootuks sõge.

Sellest tulenevalt on tehnoloogia miskit, mis on oma olemuses (kuigi mitte oma modus operandi`s) sisuliselt identne maagiaga, eristudes samas nii religioonist kui teadusest, kuna ei teaduse ega religiooni eesmärk ei ole panna maailma konformeeruma vaatlejaga, vaid vormida vaatleja mõistust konformseks objektiivse tõega, mis on vaatlejast ühtaegu suurem ja temast sõltumatu.

Oma süvaolemuses on igasugune tehnoloogia inimeses elava võimutahte manifestatsiooniks, mille abil vormida maailma tehnoloogia valdaja maailmapildile vastavaks – olgu see maailmapilt siis üllas ja hüveline, ebaõiglane ja valelik või sootuks sõge.

Adrian Bachmann

Kui uusajal toimunud eksistentsiaalne nihe – mis muutis inimese elu mõtte headuse ideaali poole pürgimisest maailma allutamiseks enese tahtele – kord aset leidis, sai tehnoloogiast… mitte päris uus ebajumal, vaid pigem uue ebajumala (s.o jumalatu inimese) soositud instrument maailma vormimisel enese tahte järgi. Ning viimaseks osaks maailmast, mida manipuleerida oma tahtele vastavaks – olgu siis tehnoloogia või maagia abil – on inimese jaoks… teine inimene.

Sedasi on ka suured infotehnoloogilised süsteemid oma põhiolemuses instrumendid, millega vähesed valitsejad saavad vormida loendamatute valitsetavate maailmapilti vastavalt oma soovidele. Olgu need siis kantud mis iganes ideoloogiast, mis käibib igas tsivilisatsioonis religiooni surrogaadina.

Viimaseks osaks maailmast, mida manipuleerida oma tahtele vastavaks – olgu siis tehnoloogia või maagia abil – on inimese jaoks… teine inimene.

Adrian Bachmann

Ent mida kujutavad endast ideoloogiad (sh Google’i tehisintellekti poolt propageeritud ideoloogia), ning miks on ideoloogiate näol tegemist ultimatiivselt inimlikkust hävitava nähtusega? Need, keda antud küsimus huvitada võiks, leiavad siinkirjutaja vastavasisulise arutelu käesoleva loo lõpus toodud lingil.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangalingiga:

SEOTUD LOOD:

Jaga sõpradega:
Exit mobile version