Site icon Makroskoop

Multikultuursuse järgmine faas: Saksamaal on ilmunud esimesed araabiakeelsed tänavasildid 

Foto: BrianScantlebury/Shutterstock.com

Saksamaal Düsseldorfi linnas võeti kasutusele esimesed araabiakeelsed tänavatähised. Saksamaal rohepöörde ja multikulturalismi eestkõnelejaks olev roheliste partei ja Saksamaa islamikogukonna ühendused on arengut tervitanud kiiduväärse algatusena.  

“Mitmekeelsed tänavatähised on märk sotsiaalsest hõlmatusest. Need võimaldavad tuua esile erinevate linnaosade eripalgelisust, millega selle elanikud saavad ennast samastada,” lausus Düsseldorfi roheliste partei oma ametlikes teadaannetes.  

Roheliste partei on Saksamaal kõige vokaalsemaks poliitiliseks jõuks, mis propageerib Saksamaa elanikkonna rikastamist erinevate etnilis-kultuuriliste taustadega inimestega. Erakonna sõnul on “Maroko ja Magrebi päritolu inimesed mitmete generatsioonide vältel elanud Saksamaal ning aidanud kaasa riigi üles ehitamisele, mistõttu vajavad nad erilist imetlust, respekti ning esindatust.”   

Pew Uuringute keskuse andmetel on järgneva 30 aasta jooksul oodata Euroopa moslemi elanikkonna kolmekordistumist, tõustes 2050. aastaks 75 miljonini.

Saksamaa moslemite kesknõukogu esimees Aiman Mazyek kirjutas Twitteris, et “Düsseldorfi linn demonstreerib oma käitumisega erilist austust immigrantidest saksamaalaste suhtes”. Maroko konsul Saksamaal Lalla Loubna Ait-Bassidi tervitas samuti Düsseldorfi linnanõukogu otsust. “Ma olen tänulik, et integratsioon on leidnud sellise väljundi, mis võimaldab 20 erinevast araabia rahvusest pärit inimestel hõlpsamini linnakeskkonna märkidest aru saada – see märk on muuhulgas heaks sümboliks Düsseldorfile, mis on Põhja-Rein-Vestfaali regiooni üks multikultuursemaid linnu.”  

Kuid mitte kõik elanikud ei võtnud Düsseldorfi linnaisade algatust avasüli vastu. Twitteris esitatud kommentaaride seas leidus ka järgnev ülestähendus Ali Utlu nimeliselt kommentaatorilt: “Saksamaa arabiseerimine liigub täistuuridel edasi… Saksamaal on ainult üks ametlik keel, milleks on saksa keel.”  

Saksa-Iraani päritolu autor Behzad Karim Khani märkis hiljuti, et migrandid ei kavatse mitte üksnes Saksamaale paikseks jääda, vaid riigi põliselanikelt üle võtta, kuna “etnilisi sakslasi ootab ees välja suremine.” 

Pew Uuringute Keskuse andmetel on järgneva 30 aasta jooksul oodata Euroopa moslemielanikkonna kolmekordistumist, tõustes 2050. aastaks 75 miljonini. Pew keskus on täheldamas analoogseid protsesse ka Ameerika Ühendriikides, kuid teisel pool Atlandi ookeani võtab elanikkonna etnilise kompositsiooni transformatsioon ladina-ameerika toone. Hispaaniakeelsed ametlikud dokumendid ning tänavamärgid on saanud tavapäraseks nii California, Arizona, Florida, New Mexico kui ka Texase osariikides.  

Saksa-Iraani päritolu autor Behzad Karim Khani märkis hiljuti, et migrandid ei kavatse mitte üksnes Saksamaale paikseks jääda, vaid riigi põliselanikelt üle võtta, kuna “etnilisi sakslasi ootab ees välja suremine.” 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Exit mobile version