Site icon Makroskoop

USA senaator: Hiina ohustab USA rahvuslikku julgeolekut… küüslauguga

Foto: rblfmr/Shutterstock.com

AUDIOLUGU kuulatav lehekülje lõpus

USA senaator on kutsunud Ühendriikide valitsust alustama ametlikku juurdlust, et selgitada välja Hiina küüslaguekspordis kätketud ohtusid Ameerika Ühendriikide julgeolekule.

Vabariiklasest senaator Rick Scott kirjutas Ühendriikide kaubandusministrile kirja, milles väitis, et Hiina päritolu küüslauk kätkeb endas Ameerikale ohtu seoses köögivilja “ebaturvaliste” kasvatusmeetoditega.

Vabariiklasest senaator Rick Scott kirjutas Ühendriikide kaubandusministrile kirja, milles väitis, et Hiina päritolu küüslauk kätkeb endas Ameerikale ohtu seoses köögivilja “ebaturvaliste” kasvatusmeetoditega.

Hiina on maailma suurimaks värske ning röstitud küüslaugu eksportööriks ning Ameerika Ühendriigid kujutavad endast selle üht peamist eksportturgu. Küüslaugust on saanud kahe üliriigi vaheliste kaubandussuhete kuum kartul ning Washington on varemalt korduvalt kehtestanud Hiina köögiviljale täiendavad importtariifid, et kaitsta kodumaiseid põllumajandusettevõtteid välismaise konkurentsi eest. 2019. aastal president Trumpi ametisoleku ajal tõsteti Hiina küüslagu tariife veelgi.

Senaator Scott valutab südant välismaist päritolu küüslaugu pärast, mis olevat potentsiaalselt ohtlik ning eriliselt ohtlikud olevat kommunistlikud küüslaugud Hiinamaalt. Scotti sõnul on olemas videotõendeid, millest nähtub, kuidas Hiinas kasvatatakse küüslauku ebasanitaarsetes tingimustes, sealhulgas inimväljaheidetega väetatult. Sellele tuginedes apelleerib vabariiklasest senaator seadustele, mis lubavad USA-l minna mööda vabakaubanduse põhimõtetest ning alustada menetlust, mis võimaldaks Hiinast pärinevat küüslauguohtu tõrjuda.

Senaator Scott valutab südant välismaist päritolu küüslaugu pärast, mis olevat potentsiaalselt ohtlik ning eriliselt ohtlikud olevat kommunistlikud küüslaugud Hiinamaalt.

Scotti sõnul on toidujulgeolek osaks USA suuremast julgeolekupildist ning Hiinast lähtuva küüslaugu poolt kätketud julgeolekuriskidesse kergekäeliselt suhtumine võib endaga kaasa tuua “eksistentsiaalse hädaolukorra”.

Kanada Quebeci McGilli nimelise ülikooli teaduse ja ühiskonna vaheliste suhete osakonna sõnul puuduvat igasugused tõendid, et Hiinas küüslauku inimväljaheidetega väetataks või et Hiina põllumajanduslikud praktikad endast mingisugust terviseohtu kujutaksid.

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:

Lugedes toodud uudist esmakordselt oli siinkirjutajal pisut keeruline aru saada, kas tegemist on ikka BBC uudisteagentuuri poolt edastatud reaalse uudislooga või keskmisest amüsantsema sketšishow materjaliga. Ent nõutult maigutama pannud lugu kommunistliku küüslagu poolt USA’le kätketud ohust näib vastavat tõele. Kummatigi tundub kahe suurima ookeaniga ülejäänud maailmast eraldatud, mõnetuhande strateegilise tuumalõhkepea, 300 lahinglaeva ning 3000 lahinglennuki poolt turvatud USA olevat peavoolumeediat vaadates vaat et maailma kõige ohustatumaks riigiks üldse.

Kummatigi tundub kahe suurima ookeaniga ülejäänud maailmast eraldatud, mõnetuhande strateegilise tuumalõhkepea, 300 lahinglaeva ning 3000 lahinglennuki poolt turvatud USA olevat peavoolumeediat vaadates vaat et maailma kõige ohustatumaks riigiks üldse.

adrian bachmann

Mõistmaks, kui segases maailmas me tänapäeval elame, tuleb ometi tunnistada, et kesisemate sanitaarnõuetega kasvatatatud juurviljad kätkevad endas reaalselt nanoskoopilist, ent siiski suuremat julgeolekuohtu kui enamus Washingtoni poolt ameeriklastele sellisena välja käidud “ohud”, alustades Iraagi massihävitusrelvadest ning lõpetades obskuursete terrorirühmitustega.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangalingiga:

https://makroskoop.ee/wp-content/uploads/2024/01/20240122-USA-senaator-Hiina-ohustab-USA-rahvuslikku-julgeolekut...-kuuslauguga-AB-COM-MAJANDUS-RAHA-AUDIO.mp3

Esifoto: rblfmr/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Exit mobile version