Makroskoop

Makroskoop on suvepuhkusel

Hea Makroskoobi lugeja… Mul on hea meel, et oled arvanud käesoleva portaali jätkuvalt oma tähelepanu vääriliseks. Maailmas aset leidvate “suure pildi” arengute seiramine ja mõistmine on ettevõtmine, mis on hetkel aktuaalsem, kui mistahes perioodil pärast II maailmasõda.

Eilse päeva enesestmõistetavused, mis puudutab seda, kes kelle üle mis eesmärkidel ja milliste tehnikate abil globaalsetes mastaapides võimu omab, on tänasel päeval saanud küsitavusteks ning lähitulevikus saamas möödanikuks. Maailma geopoliitilised, majanduslikud, militaarsed ja ühiskondlikud jõujooned on meie silme all väga kiiresti muutumas. Mängureeglite ning nende paika panijate muutusega kaasnevad aga paratamatult majanduslikud, militaarsed, ühiskondlikud ja poliitilised šokid, mis on hetkel alles oma algusfaasis.  

Vaatamata sellele, või pigem selle tõttu, et maailmasüsteem, nagu me seda tundnud oleme, on hetkel koost lagunemas, on meil hädasti vaja asetada ennast hetkedesse, mis seisavad väljaspool üha sõgedamaks muutuva  maailmavaimu diktaati. Seda selleks, et taastada üha rahutumas maailmas vähemasti rahu iseeneses. Usun, et ajas ja ruumis leidub vähe kohti, kus seesuguseid tõenäolisemalt leida võiks kui Maarjamaa suve karges, ent boreaalselt kirkas embuses.

Seega suundub Makroskoop koos siinkirjutajaga suvepuhkusele. Loodan, et ka Makroskoobi lugeja saab parimal võimalikul viisil osa aasta helgeimate kuude kirkusest ning avastab ennast hetkedes, millesse ennast pimedatel talvekuudel unistas. Ning mõistagi loodame teiega taas kohtuda juba septembris.

Ilusat suve soovides

Adrian Bachmann

Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.